Archyvas

Asociacija „Amelijos svaja“ įgyvendino vietos projektą „Socialinių paslaugų teikimas kaimo gyventojams“ Nr. KELM-LEADER-6B-DS-12-1-2021 (42VS-PV-21-1-00877-PR001)

Vietos projekto vykdytojas Asociacija „Amelijos svaja“
Projektas įgyvendintas pagal Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos 2016-2023 metų vietos plėtros strategijos priemonę „NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra“ LEADER-19.2-SAVA-1.
Sprendimas skirti paramą 2021 m. balandžio 20 d. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus pavaduotojo įsakymas Nr. BR1-134.
Vietos projekto vykdymo sutartis 2021 m. balandžio 28 d. Nr. KELM-LEADER-6B-DS-12-1-2021 (42VS-PV-21-1-00877-PR001).
Projektas pradėtas įgyvendinti 2021 m. balandžio 20 d.
Projektas baigtas įgyvendinti, galutinis mokėjimo prašymas ir galutinė ataskaita pateikta 2021 m. gruodžio 31 d., išmokėta paramos suma 65 194,60 Eur be PVM.
Projekto tikslas – skatinti verslumą ir užimtumą kaime, sprendžiant socialines ir ekonomines rajono problemas bei ugdyti socialinę atsakomybę, teikiant socialines paslaugas kaimo gyventojams, taip prisidedant prie socialinės atskirties mažinimo Kelmės rajone.
Projekto rezultatai – Asociacija „Amelijos svaja“ siekia didinti socialinių paslaugų asortimentą ir užimtumą Kukečių seniūnijos gyventojams, todėl yra numatomos kelios veiklos kurios išspręstų vyraujančias socialines problemas. Pagrindinė asociacijos veikla būtų viešoji pirtis, kuri tenkintų gyventojų higieninius ir rekreacinius poreikius. Pirmiausiai buvo atsižvelgta į pensijinio amžiaus žmonės, kurie dėl socialinės padėties neturi galimybės patenkinti higieninių poreikių. Antrą į šeimas turinčius mokyklinio amžiaus vaikus, kurie taip pat  neturi galimybės tenkinti higieninių ir rekreacinių poreikių. Ir trečioji grupė t. y. visi likę Kukečių seniūnijos gyventojai, kuriems būtų teikiamos viešosios pirties paslaugos, kurios spręs socialinio užimtumo problemas seniūnijoje. Taip pat norint mažinti socialinę atskirtį ir didinti užimtumą mokyklinio amžiaus vaikams, planuojama organizuoti pramogines veiklas, kurių metu vaikai būtų aktyviai įtraukiami į veiklas. Projekto įgyvendinimo metu įsigyta įranga, reikalinga veiklos vykdymui (mobili pirtis su priekaba, mobilus kubilas su priekaba, skalbimo mašina, džiovyklė, televizorius, batutas, fotoveidrodis, kondicionierius patalpų priežiūrai ir traktoriukas aplinkos priežiūrai). 

Antroji veikla, kuri mažins Kukečių seniūnijos gyventojų socialinę atskirtį, yra maitinimas su pristatymo paslauga. Kadangi seniūnijoje yra daug pensijinio amžiaus žmonių, kurie negali pasigaminti maisto ar nuvykti į parduotuvę įsigyti maisto produktų, asociacijos nariai savanoriškai gamins maistą ir maitins senjorus, pristatant jiems maistą į namus. Žvelgiant į aplinkinius miestus ši paslauga yra ganėtinai plačiai išvystyta ir pritaikoma praktikoje, tačiau gyvenantiems asmenims kaime, tai tampa vienokia ar kitokia problema dėl susisiekimo. Todėl  tai yra dar vienas būdas mažinti socialinę atskirtį nuo miesto suteikiant maitinimo paslaugas su pristatymu, tuo pačiu bus gerinama senjorų gyvenimo kokybė. Asociacija kokybiškam paslaugų teikimui įsigijo įrangą (šaldytuvas, konvekcinė krosnelė, indaplovė) ir kondicionierių patalpų šildymui.

Trečioji asociacijos planuojama vykdyti veikla yra pavėžėjimo paslauga, kuri yra taip pat labai svarbi sprendžiant socialinę atskirtį. Ne paslaptis kad kaimuose yra blogos susisiekimo paslaugos, nelankstus viešojo transporto grafikas, kuris užkerta kelią kaime gyvenantiems žmonėms dirbti, senjorams nuvykti dėl asmeninių priežasčių iki miesto. Neturintys savo automobilio ar kitos transporto priemonės, kuria galėtų pasiekti darbo vietą, atsiduria keblioje padėtyje, todėl asociacija planuoja teikti pavėžėjimo paslaugas, taip mažinant atskirtį tarp miesto ir kaimo gyventojų ir tam įsigijo automobilį. Jis taip pat bus naudojamas transportavimo paslaugai atvežti/parvežti gyventojus ir pirties lankytojus iš tolimesnių vietovių, kurie neturi galimybės atvykti patys.

Įgyvendinus projektą sukurta 1 darbo vieta (etatas). 
Paramos gavėjas projektą viešino savo lėšomis, pakabintas plakatas, technika ir įranga pažymėta lipdukais.  

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas