Archyvas

Kodas 300508998, Žalpių mstl., Pakražančio sen., 86249 Kelmės r. sav., tel.: +370 610 21966, el.p. zalpiai@gmail.com, pirmininkė Alina Žalandauskienė

Įgyvendintas vietos projektas Sporto aikštelės sutvarkymas Žalpiuose Nr. LEADER-12-KELMĖ-05-005

Projekto tikslas – kurti patrauklią aplinką gyventi ir dirbti Žalpių miestelyje, gerinant viešosios infrastruktūros būklę bei didinti gyvenamosios aplinkos patrauklumą Žalpių miestelio gyventojams, pagerinus jų laisvalaikio praleidimo ir sveikatos stiprinimo galimybes. Projekto veiklos tikslas – atnaujinti sporto aikštę, esančią Žalpių miestelyje.

Projekto įgyvendinimo metu išlyginta krepšinio aikštė, paklota universali danga, tinkanti žaisti ir krepšinį ir tinklinį, pastatytos naujos krepšinio konstrukcijos ir tinklinio stovai.
Atnaujinta sporto aikštė traukia daugiau Žalpių mikrorajono gyventojų užsiimti aktyviu poilsiu bei fizine kultūra, suteikia galimybę propaguoti sveiką gyvenimo būdą, gerina bendruomenės gyventojų tarpusavio supratimą, toleranciją, bendravimą.

Bendra projekto vertė – 16 090,00 Eur, paramos suma – 14 481,00 Eur.

Parengta edukacinė programa  ,,SVEČIUOSE ŽALPIŲ KAIMO BENDRUOMENĖJE“

Žalpių kaimo bendruomenės edukacinė programa skirta vaikams ir suaugusiems. Edukacinė programa paruošta, remiantis istoriniais šaltiniais, senų vietinių gyventojų sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Pristatoma edukacine programa suteikiama galimybė supažindinti su Žalpių krašto istorija, papročiais, paskanauti žalpiškių šeimininkių  paruoštų patiekalų.
Sukurtos edukacinės programos tikslas yra ne tik perduoti informaciją, gauti žinių ir įgyti patyrimo, bet ir paskatinti pabūti aktyviais dalyviais, o kartu gerai praleisti laiką.
Edukacinė programa pradedama Žalpių kraštotyros muziejuje: muziejinės ekspozicijos pristatymas; kuriame supažindinama su Žalpių praeitimi, garsiais žmonėmis ir jų darbais. Demonstruojami seni buities rakandai.  Bendruomenės namuose, pristatome kuo garsūs Žalpiai šiomis dienomis. Kadangi, Žalpių šeimininkės labai aktyvios ir skaniai gamina jos siūlo paragauti: bandelių su lašinukais; karštų žirnių su spirgučiais, naminės giros arba pačių užaugintų vaistažolių arbatos su medumi.
Programos trukmė: 1.30 – 2 val.

Kaina: minimali užsiėmimo kaina: 57,92 Eur

Grupės dydis iki 20 žmonių. Į programos kainą įskaičiuota:

Muziejinės ekspozicijos pristatymas:

  • Bandelių su lašinukais keptų vietoje degustacija su arbata arba gira (pasirinktinai) Žirnių su spirgučiais virtų vietoje ragavimas su gira
  • Dėl patiekalų galima tartis

Programos rengėja: bendruomenės pirmininkė ir muziejaus prižiūrėtoja Alina Žalandauskienė.

Aplinkiniai turizmo objektai:

  • Žalpių      krašto muziejus (paminėtas programoje);
  • Jono      Garalevičiaus (pirmojo lietuviško sklandytuvo, muzikos instrumentų meistro) kapas – mauzoliejus Žalpių kapinėse.

 

 

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas