Archyvas

Bendruomenė „Šaltenių pašvaistė“ įgyvendino vietos projektą „Bendruomenių vienybė“ Nr. KELM-LEADER-6B-KV-14-3-2021 (42VS-PV-21-1-06935-PR001)

Vietos projekto vykdytojas Bendruomenė „Šaltenių pašvaistė“
Projektas įgyvendintas pagal Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos 2016-2023 metų vietos plėtros strategijos II prioriteto priemonės „Kaimo tradicijų puoselėjimas, mokomųjų, švietėjiškų veiklų rėmimas“, veiklos sritį „Kultūros savitumo ir tradicijų išsaugojimas, sveikos gyvensenos ir aktyvaus poilsio skatinimas“ LEADER-19.2-SAVA-8.1.
Sprendimas skirti paramą: Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos 2022 m. balandžio 5 d. direktoriaus pavaduotojo įsakymu Nr. BR1-105
Vietos projekto vykdymo sutartis nesudaroma, paraiška laikoma sutartimi.
Projektas pradėtas įgyvendinti 2022 m. balandžio 5 d.
Projektas baigtas įgyvendinti, mokėjimo prašymas ir galutinė ataskaita pateikti 2022 m. rugsėjo 8 d., išmokėta paramos suma 11 400,00 Eur su PVM.
Projekto tikslas – skatinti Kelmės rajono jaunimą ir visus aplinkinių kaimų gyventojus aktyviai ir prasmingai praleisti laiką, skatinti sportuoti ir vengti žalingų įpročių, puoselėti tradicijas.
Projekto rezultatai – Bendruomenės „Šaltenių pašvaistė“ įgyvendintas projektas „Bendruomenių vienybė“ susideda ir 4 tradicinių Kelmės rajone organizuojamų renginių.

Kasmet paskutinį rugpjūčio savaitgalį Šalteniuose organizuojama vasaros pabaigos šventė „Sudie, vasara!“, skatinanti ne tik jaunimą, bet ir įvairaus amžiaus grupių asmenis sveikai ir aktyviai gyventi bei propaguoti įvairias sporto šakas. Šventės metu bus surengtos sporto varžybos – gatvės krepšinis, baudų bei tritaškių mėtymas, tinklinio turnyras, rankų laužimo varžybos bei statinės kilnojimo turnyrai, kuriose dalyvaus atstovai iš visų projekto partnerių bendruomenių ir kurių laimėtojams bus įteikti medaliai bei taurės. Renginio dalyviai buvo vaišinami gardžia bendruomenės virta sriuba bei kitomis vaišėmis, o pramogas sudarė koncertinė programa, pripučiami batutai bei animatorių programa mažiesiems.

Kolainių kaimo bendruomenė nuo pat įsikūrimo organizuoja Kolainių ir aplinkinių kaimų gyventojams „Šeimų sporto šventę Kolainiuose“, kuri jau tapo tradicine. Kiekvienais metais sporto šventėje dalyvauja ir kaimyninių bendruomenių komandos. Tarp įvairaus dalyvių amžiaus grupių vyksta įvairios sportinės varžybos. Vaikus kūrybinei veiklai pakvies animatorių (renginio vedėjų) programa, o susikaupusią energiją vaikai išliejo šokinėdami ant išnuomotų pripučiamų batutų bei „maudėsi” putų jūroje (putų patranka). Visus susirinkusiuosius į Šeimų sporto šventę Kolainiuose pasivaišinti pakvietė Kolainių krašto šeimininkės. Vakarinėje šventės dalyje buvo apdovanojami sportinių varžybų nugalėtojai, sveikinami garbų jubiliejų švenčiantys bendruomenės nariai, koncertavo ir visus susirinkusius šokti bei pasilinksminimo tradicijas puoselėti pakvietė populiariosios muzikos atlikėjai. 

Verpenos kaimo bendruomenė daug metų rengia tradicinę Oninių šventę, kurios metu iš Kelmės bažnyčios iškilminga procesija eina į Šv. Onos bažnytėlę Verpenoje išklausyti šv. mišių. Antroje šventės dalyje vyko pramogos vaikams (batutas), edukacinės programos, sportinės varžybos dideliems ir mažiems, vakarinėje dalyje sportinių varžybų nugalėtojų apdovanojimai, koncertinė programa.

Vasaros šventė „Sveiki sugrįžę į Butkiškę“ skirta bent trumpam sugrąžinti svetur išsikėlusius buvusius gyventojus ir gimtajame krašte likusius žmones vėl susiburti, pasidalinti prisiminimais ir pabendrauti. Tikimasi, kad ši šventė taps tradicine ir kasmet į kaimą sugrąžins vis gausesnį kraštiečių būrį. Šventės metu buvo įrengti edukaciniai kiemeliai, pastatytas pripučiamas batutas vaikams, užsakytas animatorius, kad vaikai turiningai praleistų laiką šventės metu. Butkiškės bendruomenės mėgėjų teatras parodė spektaklio premjerą. Vakarinėje programoje buvo įteikti  apdovanojimai kaimui nusipelniusiems žmonėms. Vakaro kulminacija – populiaraus atlikėjo koncertas ir po koncerto – gegužinė.

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas