Archyvas

Rugsėjo 27-30 d. VVG tinklo ir septynių tinklo narių (Kauno rajono VVG, Kaišiadorių rajono VVG, Druskininkų VVG, Kelmės krašto partnerystės VVG, Raseinių rajono VVG „Raseinių krašto bendrija”, Prienų rajono VVG, Dzūkijos VVG) atstovai vyko į dalykinę išvyką Prancūzijoje.
Išvykos tikslas buvo tarptautinis seminaras „SMART VILLAGE ir LEADER programų gerosios patirties sklaida Prancūzijos Rivjeroje”, kurio metu vyko susitikimai su „Alpes et Prealper d‘Azur VVG“ bei Mouans Sartoux miestelyje esančio „Maison d’Éducation à l’Alimentation Durable“ – tvaraus maisto švietimo centro atstovais. Išvykos metu taip pat vyko gerųjų LEADER projektų pavyzdžių lankymas.
Susitikimo metu su „Alpes et Prealper d‘Azur VVG“ LEADER programos koordinatore p. Salomé Delille, buvo pristatytos tiek jų VVG tiek Lietuvos kaimiškųjų VVG veiklos bei projektai. Susitikime taip pat dalyvavo La Roquette-sur-Siagne meras ir Pays de Grasse aglomeracijos bendruomenės viceprezidentas Christian Ortega. Delegacija vyko į stalaktitų ir stalagmitų urvus – Grotte du Baume Obscure, kur buvo pristatytas vienas iš per šią VVG įgyvendintų projektų. Kitas susitikimas vyko Mouans-Sartoux miestelyje MEAD (Maison d’Éducation à l’Alimentation Durable) – tvaraus maisto švietimo centre. Susitikimo metu mero pavaduotojas Gilles Pérole, kuris atsakingas už švietimą Mouans-Sartoux bei vietos maisto programos kūrėjas kartu su Mouans-Sartoux tvaraus maisto švietimo centro koordinatoriumi Thibaud Lalanne pristatė projektą „Smart Rural 21“.
Susipažinome su vietos veiklos grupių patirtimi įgyvendinant vietos plėtros strategijas, apžiūrėjome vietos projektus, įgyvendinamus LEADER metodu.
Tarp Prancūzijos Rivjeros ir Lietuvos VVG buvo aptarti bendradarbiavimo planai ateityje, pasidalinta naujomis idėjomis bei galimybėmis. Prancūzijos VVG pažadėjo atsakomąjį viziją 2024m. į Lietuvą. Kelionės metu pasisėmus patirties iš toje šalyje vykdomų veiklų, kilo idėjų tarpteritorinio ir tarptautinio bendradarbiavimo projektams.

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas