Archyvas

2016 m. rugsėjo 27 d. Lietuvos Žemės ūkio ministerija jau septintą kartą surengė tradicinius „Lietuvos kaimo spindulio” apdovanojimus. Šiais metais geriausių Lietuvos kaimo bendruomenių iškilminga apdovanojimo ceremonija vyko Vilniaus Rotušėje.

Daugiau nei mėnesį per 100 Lietuvos kaimo bendruomenių varžėsi dėl geriausios vardo. Iš visų pateiktų paraiškų apdovanojimų komisija atrinko 24 bendruomenes, kurios nominuotos 8 apdovanojimų kategorijose: už socialinį jautrumą, kultūros ir tradicijų puoselėjimą, pozityvius pokyčius, verslumą, inovatyvumą, jaunatviškumą bei sportiškumą.

Iš trijų bendruomenių nominuotų versliausios bendruomenės kategorijoje, apdovanojimą pelnė Budraičių bendruomenė. Kelmės rajono bendruomenę nugalėtoja paskelbė ir apdovanojimą įteikė viceministras Saulius Cironka.

Tarp trijų bendruomenių, nominuotų jaunatviškiausios bendruomenės kategorijoje, buvo dar viena Kelmės rajono bendruomenė – Visuomeninė organizacija „Kiaunorių kaimo bendruomenė”.

Renginyje dalyvavo ir Budraičių bendruomenę laimėjimo proga, o Kiaunorių kaimo bendruomenę patekus tarp nominantų, sveikino Seimo narė Alma Monkauskaitė, Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, administracijos direktorė Irena Sirusienė,  Kelmės krašto partnerystė VVG pirmininkė Nelė Želvienė, Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūnas Valdas Ivanauskas.

Budraičių bendruomenei, kaip ir kitoms bendruomenėms nugalėtojoms įteikta specialiai apdovanojimams sukurta statulėlė „Spindulys”, kurios autoriai – šiuolaikinių menininkų duetas Liudvikas Buklys ir Nick Bastis. Moderni statulėlė vaizduoja ąžuolą – tvirtybės, išminties ir ilgaamžiškumo simbolį. Jo šerdis – aukso spalvos spindulys – tai tos veiklios ir kuriančios bendruomenės, kurios yra mūsų krašto ir tautos stiprybės pamatas.

Paskelbti ir kitų nominacijų nugalėtojai. Inovatyviausia bendruomene tapo Varėnos rajono Pilnų namų bendruomenė. Už kultūros puoselėjimą apdovanota Joniškio rajono asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė”. Jaunatviškiausia bendruomene išrinkta Ignalinos rajono Ilgių bendruomenė. Už tradicijų puoselėjimą apdovanota Zarasų rajono Vajasiškio bendruomenė. Už socialinį jautrumą – Vilniaus rajono Sužionių bendruomenė. Už pozityvius pokyčius  – Pakruojo rajono Sigutėnų kaimo bendruomenė. Sveikiausia ir sportiškiausia bendruomene pripažinta Kretingos rajono Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai”.

Šventės dalyvius sveikinęs ir inovatyviausios bendruomenės nominaciją skelbęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kalbėjo, kad visų Lietuvos bendruomenių dėka gyvenimas kaime tapo modernesnis, įdomesnis ir jaukesnis.

Renginio pabaigoje Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė specialių apdovanojimą „Už nuopelnus Lietuvos kaimui” skyrė Kaimo bendruomenių sąjungai, nes, pasak mininstrės, kiekviena bendruomenė kuria Lietuvą, tačiau Kaimo bendruomenių sąjunga vienija visas bendruomenes. Apdovanojimas buvo įteiktas Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkei Guodai Burokienei.

Žemės ūkio ministrė ir renginio globėja Virginija Baltraitienė linkėjo, kad bendruomenės ir toliau kurtų Lietuvą, nepristigtų energijos, stiprybės ir kantrybės.

spindulys_2016_148spindulys_2016_147spindulys_2016_053spindulys_2016_026

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas