Archyvas

Lupikų kaimo bendruomenė įgyvendino vietos projektą „Puoselėjame sveikatą ir tradicijas” Nr. KELM-LEADER-6A-JKV-10-2-2020 (42VS-PV-20-1-09917-PR001)

Vietos projekto vykdytojas Lupikų kaimo bendruomenė
Projektas įgyvendintas pagal Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos 2016-2023 metų vietos plėtros strategijos II prioriteto priemonės „Jaunimo užimtumo ir integravimosi į vietos bendruomenes veiklų rėmimas“, veiklos sritį „Parama jaunimo verslumo iniciatyvų kūrimuisi“ LEADER-19.2-SAVA-5.2.
Sprendimas skirti paramą: Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos 2020 m. gruodžio 18 d. direktoriaus pavaduotojo įsakymu Nr. BR1-522
Vietos projekto vykdymo sutartis nesudaroma, paraiška laikoma sutartimi.
Projektas pradėtas įgyvendinti 2020 m. gruodžio 18 d.
Projektas baigtas įgyvendinti, mokėjimo prašymas ir galutinė ataskaita pateikti 2022 m. rugsėjo 6 d., išmokėta paramos suma 12 108,70 Eur su PVM.
Projekto tikslas – jaunų žmonių verslumo iniciatyvų skatinimas, siekiant juos motyvuoti gyventi ir dirbti kaime bei integruojant juos į bendruomenių socialinį, kultūrinį ir ekonominį gyvenimą per tinkamą požiūrį į sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą, kūno ir sielos harmonijos svarbos suvokimą, etnokultūros tradicijas.
Projekto rezultatai – Lupikų kaimo bendruomenės įgyvendinamas projektas „Puoselėjame sveikatą ir tradicijas“ susideda iš 7 renginių, savo veiklomis apimančių visas tris Kukečių seniūnijoje veikiančias bendruomenes.

  1. Šokio ir judesio terapija 32 val. aštuonių mėnesių laikotarpio užsiėmimai. Užsiėmimai apėmė taisyklingos laikysenos ir kvėpavimo naudą kūnui, protui ir sielai, sąnarių ir liaukų mankštą, Nirvana fitness (kvėpavimo mankšta su jogos ir pilateso pratimais), tikimasi, kad judesio ir šokio terapija pakels kaimo gyventojų nuotaikas, paįvairins jų kasdienybę, jie galės išreikšti save, savo sugebėjimus, kūrybiškumą. Užsiėmimai vyko Lupikų, Kukečių ir Vijurkų kaimo bendruomenėse.
  2. Edukacinė programa „Šiaudiniai žaisliukai – eglutės puošmena“. Užsiėmimų metu dalyviai buvo supažindinami su Kalėdų eglutės puošimo tradicijomis, šiaudinių žaisliukų vėrimo paslaptimis. Praktinio užsiėmimo metu iš paruoštų šiaudų kiekvienas susikurė unikalią eglutės puošmeną. Antroje dalyje dalyviai susipažino su žemaitiškų miltinių, tradicinių kalėdinių patiekalų gaminimo technologijomis, dalyvavo valgių ruošimo procese.
  3. Edukacinė programa „Kiaušinių marginimas vašku“. Užsiėmimų metu dalyviai buvo supažindinami su Velykų tradicijomis, simboliais, papročiais,  sužinojo kodėl dovanojami ir daužomi margučiai, mokėsi marginti kiaušinius karštu vašku, dažyti. Antroje dalyje dalyviai sužinojo žemaitiškų tradicinių velykinių patiekalų gaminimo receptūras ir dalyvavo valgių ruošimo procese.
  4. Šeimos šventė Vijurkuose 2021 m. gegužės mėn. Gegužės 15-oji – Šeimos diena, Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų. JTO iniciatyvai pritaria ir Tarptautinė Kolpingo draugija. Šia švente siekiama suburti visas šeimas ir kartu linksmai praleisti popietę gryname ore. Šventės metu buvo surengtos sportinės varžybos šeimoms. Renginyje buvo vaikų pramogos (pripučiamas batutas), Muilo burbulų pasirodymas, kuriuo susižavėjo ne tik vaikai, bet ir suaugę. Renginį vainikavo muzikinės grupės koncertas.
  5. Tradicinė Joninių šventė Lupikuose 2021 m. birželio mėn. Trumpiausia naktis gražiausiu metų laiku – pakankama priežastis gerai ir šventiškai praleisti šį laiką ne tik Jonams, Jonėms ir Janinoms, bet ir visiems seniūnijos gyventojams. Šventėje dalyvauti buvo kviečiamos visos Kukečių seniūnijos bendruomenės – Lupikų, Vijurkų ir Kukečių. Renginio metu kartu su jaunimu prisiminti tradiciniai Joninių papročiai: dalyvių įėjimas per Joninių vartus, rankų plovimas, kupoliavimas, paparčio žiedo ieškojimas, šokiai ir dainos aplink laužą.
  6. Sveikatingumo stovykla 2021 m. liepos mėn. Stovykla vyko penkias dienas. Stovyklos metu dalyviai mokėsi taisyklingos laikysenos, ėjimo, judesių pratimų, išklausė paskaitą apie teisingo kvėpavimo įtaką kūnui, protui ir sielai, energetinių labirintų naudą. Stovyklos metu dalyviai buvo supažindinami su sąnarių ir liaukų mankšta, masažais ir savimasažais, tibeto vienuolių mankšta, tempimo pratimais. Dalyviams taikyta miško terapiją ir judesio, šokio ir garso meditacijas, supažindinami su Nirvana fitness (kvėpavimo mankšta su jogos ir pilateso pratimais), judesio terapija su soft gym kamuoliais ir visa tai išbandyta praktiškai.
  7. Tradicinė šventė ,,Piliakalnis senas mums praeitį mena“ vyko prie kultūros paveldo objekto Burbaičių piliakalnio. Projektas prisidėjo prie Kukečių bendruomenės kultūrinės veiklos populiarinimo, senųjų krašto tradicijų puoselėjimo, skatino visų Kukečių seniūnijos gyventojų bendravimą ir įsitraukimą į bendruomeninę veiklą. Projektas aktualus visoms socialinėms gyventojų grupėms ir įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau buvo siekiama, kad dalyvautų kuo daugiau jaunų žmonių. Tradiciškai šventės atidarymas vyko ant Burbaičių piliakalnio uždegant aukurą. Šventėje dalyvavo visos Kukečių seniūnijos bendruomenės – Lupikų, Vijurkų kaimo bendruomenės. Jos pasitiko šventės svečius ir dalyvius pro įrengtus beržų vartus, dalyvavo muzikinėje programoje, vaišino kulinarinio paveldo gaminiais (sūriais, medumi, namine duona, žemaitišku kastiniu, kt.). Vaišinantis ir bendraujant arbatinėje skambėjo kviestinės kaimiškos kapelos bei populiariosios muzikos grupių koncertai. Vyko vietos verslininkų prekyba maisto produktais, veikė amatininkų gaminių, suvenyrų mugė. Išskirtinis šventės etnokultūros akcentas ,,Jautuko aukojimas“ ant laužo. Šventės dalyviai ragavo  jautuko mėsos iškeptos ant laužo, arbatos bei gardėsių. Šventės vakaronėje vyko tradiciniai liaudies žaidimai ir šokiai prie laužo.

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas