Archyvas

2016 m. rugsėjo 3 d. Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, įvyko pirmoji tarptautinė vietos bendruomenių šventė – mugė, skirta Vietos bendruomenių metams paminėti. Renginio tikslas – pristatyti vietos bendruomeninių organizacijų ir vietos veiklos grupių veiklą, regionų vietos produktus, verslus, turistinius maršrutus, edukacines programas Lietuvoje ir užsienio valstybėse.

Pirmąją tarptautinę vietos bendruomenių šventę – mugę, kurią kartu organizavo Ūkio ministerija ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, atidarė  ir renginio dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, renginio globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė.  renginyje dalyvavo ir regionų vietos produktus, verslus, edukacines programas ir paslaugas pristatė ne tik Lietuvos bendruomenių ir vietos veiklos grupių atstovai, bet ir svečiai iš Švedijos, Lenkijos bei Estijos.

Tarptautinės vietos bendruomenių mugės metu vyko konferencijos, kuriose mokslo, vietos veiklos grupių, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenes, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalinosi Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas. Daug dėmesio buvo skiriama socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse.

Šiaulių apskritį atstovavo Akmenės, Joniškio Kelmės, Radviliškio ir Šiaulių rajonų kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių atstovai. Pristatyti Kelmės rajono kaimo bendruomenių veiklą, gaminamus produktus, plėtojamus verslus, turistinius maršrutus, edukacines programas į mugę vyko ir Kelmės rajono kaimo bendruomenių, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės, Kelmės miesto bendruomenės, Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro, Kelmės rajono savivaldybės atstovai bei tautodailininkė Kornelija Lopetienė.

Kelmės rajono stende svečius pasitiko ir rajoną pristatė Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė Nelė Želvienė, Kelmės krašto bendruomenių sąjungos  pirmininkė Dalia Skardžiuvienė, Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro darbuotoja Jūratė Bačiūnienė. Stende buvo galima  įsigyti Budraičių bendruomenės mikroįmonės ekologiškos produkcijos bei keramikos gaminių,  Butkiškės kaimo gyventojos Kristinos Šilinskienės žolelių arbatos ir natūralios rankų darbo kosmetikos, paragauti ir įsigyti Žalpių kaimo bendruomenės pirmininkės Alinos Žalandauskienė kvepiančių bandelių, Valpainių kaimo bendruomenės pirmininkės Dalios Zakarienės įvairiausių skonių sūrių, Kolainių bendruomenės saldžių „grybų“, Junkilų kaimo bendruomenės narės Dalios Tolienės  tautinio paveldo produkto – naminės duonos su lašinukais. Tautodailininkė Kornelija Lopetienė edukacinėje erdvėje demonstravo pynimą iš šiaudelių.

Dėkojame Budraičių, Berželio, Junkilų, Lykšilio, Kolainių, Kražių, Šaukėnų, Tytuvėnų, Užvenčio, Valpainių, Žalpių bendruomenių nariams už aktyvų dalyvavimą pirmoje tarptautinėje bendruomenių mugėje.

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas