Archyvas

2018 m. rugsėjo 13 d. Akmenės rajono vietos veiklos grupė Viliošių kaime, Ventos seniūnijoje, Akmenės rajone, surengė tradicinį Šiaulių krašto vietos veiklos grupių susitikimą, susijusį su VPS administravimu ir įgyvendinimu.

Susitikime dalyvavo Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė Nelė Želvienė,  finansininkė Jolanta Stupurienė ir viešųjų ryšių specialistė Ramunė Trakimavičiūtė Abrutienė. Taip pat dalyvavo VVG atstovai ir darbuotojai iš Akmenės rajono vietos veiklos grupės, asociacijos „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“, Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“, Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“, Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės ir Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės.

Susitikimo dalyviai lankėsi ir susipažino su švedų kapitalo įmonės UAB „Bigso“ veikla. Įmonė gamina aukštos kokybės kartonines dėžutes, kurios tapo nepakeičiama interjero detale, dekoruojančia namus bei biurus visame pasaulyje. Įmonės atstovė pristatė, kad vienas iš įmonės produkcijos užsakovų yra lietuviams gerai žinomas švedų koncernas „Ikea“.

Susirinkę Viliošių kaime, susitikimo dalyviai turėjo puikią progą susipažinti su jaunos Laimos ir Vlado Chockevičių šeimos verslu „KasMes“ ir paragauti, o norintys ir įsigyti, šeimos ūkyje  auginamų ožkelių pieno gaminių: trumpai ar ilgai brandintų, įvairiomis žolelėmis ar prieskoniais pagardintų fermentinių sūrių.

Akmenės rajono VVG pirmininkė Vitalija Žakienė pakvietė visas susitikime dalyvaujančias VVG pasidalinti naujienomis, išsakyti savo nuomonę, kaip kiekvienai VVG sekasi, pasidalinti vietos projektų įgyvendinimo patirtimi, papasakoti apie kylančias problemas. Susitikime dalyvavusių VVG darbuotojai ir atstovai diskutavo apie vietos plėtros strategijų administravimą ir įgyvendinimą, taisyklių reikalavimus, kvietimus, vietos projektų vertinimą ir įgyvendinimą. Kiekviena VVG pasidalino informacija apie esamas situacijas vietos veiklos grupėse, iškilusias problemas, pasidalijo patirtimi, sprendė įvairius ir aktualius klausimus, susijusius su vietos plėtros strategijos administravimu.

Leader darbo grupės posėdyje dalyvavęs Šiaulių rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Povilas Zaveckas pristatė Vietos plėtros strategijų, įgyvendinimų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu, administravimo taisyklių, patvirtintų žemės ūkio ministro 2016 m. sausio 8 d. įsakymu Nr. 3D-8, pakeitimo projekto aktualias nuostatas.

Kitas vietos veiklos grupių susitikimas numatytas Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės teritorijoje.

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas