Archyvas

Balandžio 8-10 dienomis Kelmėje viešėjo švedų grupė, kurie atvyko Kelmės savivaldybės kvietimu.
Skanės ir Kelmės savivaldybės yra partneriai jau 20 metų. Šįsyk svečiai atvyko aptarti galimą tarptautinį projektą su  Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupe (Kelmės VVG).

Susitikimas su Kelmės VVG atstovais ir nariais vyko penktadienį Sarbievijaus kultūros centre Kražiuose. Po prisistatymo buvo pateiktos idėjos ir norai, dėl kurių švedai atvyko į Kelmę. Juos labiausiai domina kraštotyros projektai, amatai, smulkusis amatininkų verslas, mainai, piligriminis kelias. Kad pagal Leader programą šiuo projektu būtų pasiekta abipusė nauda dalyvaujančioms šalims.

Kelmės atstovai pateikė savo idėjas, kurios jau buvo numatytos belaukiant svečių. Tai turistiniai kulinariniai maršrutai, aplankant kai kuriuos piliakalnius, Kraštotyrinio judėjimo skatinimas Kelmės rajone ir Švedijos Skanės regione, Kelmės rajono ir Švedijos Skanės regiono tradicinės šventės, Vasaros etnografiniai kursai.  Vėliau susitikimo metu buvo pateikta dar gausybė idėjų-tai senieji amatai ir buitis gyvai (J. Skeberdienė), karvės muziejus, sūrio gamyba nuo-iki (J. Skeberdienė),edukacinė programa „duonos kepimas“ Kražių Sarbievijaus kultūros centre, piligriminis kelias,  Žemaitukų veislės arklių veisimas ir auginimas (Kražių sen. V. Andrulis perteikė vieno ūkininko  idėją), paroda (KKC) ir pan. Idėjų buvo tokia gausybė, kad Skanės VVG pirmininkas Svenas Jausenas sakė, jog jiems reikės gero mėnesio apgalvoti visas pateiktas idėjas ir nuspręsti, ties kuria jie galėtų apsistoti.  Svečiams koncertavo folkloro ansamblis „Taduja“.
Kitą dieną svečiai išvyko į Grūto parką, buvo ekskursijoje.
Sekmadienį aplankė Tytuvėnų bažnyčią, vienuolyno ansamblį. Iškilmingų pietų metu buvo aptarti svarbiausi dalykai, pasakyti gražūs žodžiai, išreikšta abipusė simpatija ir nutarta projektą ruošti dar šiais metais.  Svečiai išvyko, o mes laukiame žinių dėl būsimo projekto.

 

Vizito akimirkos…

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas