strategijanaujas

Archyvas

Kodas 162950284

Maironio g. 1, Tytuvėnai, 86486 Kelmės r.

tel. 8 612 20695

el.p.: irmarid@yahoo.com

Pirmininkė Irma Ridikienė

Įgyvendinti projektai:

„Mažiems darbams – didelius sparnus Nr.LEADER-09-KELMĖ-01-001

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas kaimo gyventojams turiningai praleisti laisvalaikį, ugdyti įvairių socialinių grupių žmonių poreikį domėtis ir dalyvauti meno ir sporto renginiuose.

Projekto įgyvendinimo metu buvo sukurtas spektaklis, įsigyta reikalinga įgarsinimo įrangą spektakliui, išleistas lankstinukas, spektaklis parodytas miestelio gyventojams, sukurtas filmas ir įrašytas į CD diską bei išplatintas kitoms bendruomenėms.

Bendra projekto vertė – 9 461,89 Eur, paramos suma – 7 569,51 Eur.

„Tytuvėnų bendruomenės namų pritaikymas miestelio gyventojų reikmėms“ Nr. LEADER-10-KELMĖ-02-005

Projekto tikslas – bendruomenės namų pastato sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės narių poreikiams, skatinant miestelio bendruomenės gyvybingumą.

Pastato, kuriame įsikūrę Tytuvėnų bendruomenės namai, grindys yra avarinės būklės, supuvusios grindų lentos ne tik rodė prastą estetinį vaizdą, bet ir kėlė pavojų bendruomenės nariams. Siekiant išlaikyti patalpas saugias buvo būtina pakeisti grindis – išlyginti jas užpilant betonu ir padengti grindų danga. Įėjimas į bendruomenės namus nebuvo pritaikytas neįgaliesiems, todėl jiems patekti į pastatą be kitų pagalbos buvo sudėtinga. Projekto įgyvendinimo metu įėjimas buvo  pritaikytas  neįgaliųjų asmenų poreikiams. Bendruomenės nariai labai aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje, todėl patalpų poreikis buvo itin didelis. Atsižvelgiant į tai buvo nuspręsta išnaudoti iki šiol nenaudotas rūsio patalpas, jose įrengiant salę nedidelės apimties susirinkimams. Mažojoje salėje  pastatytas ąžuolinis stalas su 16 kėdžių, įrengtas sieninis ekranas, kad būtų galima susirinkimų metu naudoti ir vaizdinę medžiagą.

Bendra projekto vertė – 48 683,68 Eur, paramos suma – 43 815,16 Eur.

http://www.youtube.com/watch?v=G3BYxb8G3d0

Bendruomenė yra sukūrusi edukacines programas:

MUILO GAMYBA. Galimas dalyvių skaičius – 15 asmenų. Programos trukmė 2-2,5 val.

Naujai suremontuotuose Tytuvėnų bendruomenės namuose norintieji gali su susipažinti muilo gamybos istorija. Edukacinės programos vadovė trumpai papasakoja apie natūralius kvapus, jų išgavimą, distiliaciją, kvapų pritaikymo galimybes. Vėliau vyksta trumpas supažindinimas su rankų darbo muilui skirtomis priemonėmis ir saugaus darbo taisyklėmis. Tuomet pradedamas muilo gamybos procesas. Dalyviai gali improvizuoti, padedami vadovės pasigaminti įvairių formų, spalvų ir kvapų muilų. Pagamintam ir sustingusiam muilui yra paruoštos pakuotės su Tytuvėnų simbolika, į kurią galės susipakuoti savo pagamintus gaminius. Medžiagos, kurios naudojamos darbo procese: muilo žaliava, formelės, popierius pakuotėms, peiliukai, žirklės, grafikos dažai Tytuvėnų miestelio atspaudui atlikti, natūralaus pluošto dekoratyvinės juostelės pakuotei surišti, natūralūs eteriniai aliejai, džiovinti kvapieji augalai, surinkti Tytuvėnų apylinkėse.

SPALVOTŲ ŽVAKIŲ LIEJIMAS.  Galimas dalyvių skaičius – 15 asmenų. Programos trukmė 2-2,5 val.

Programos dalyviai bus supažindinti su įdomia žvakių gamybos istorija. Darbo eigoje dalyviai supažindinami su spalvotų rankų darbo žvakių liejimui skirtomis priemonėmis ir saugaus  darbo taisyklėmis. Tuomet dalyviai pradeda darbą, padedami vadovės pradeda lieti žvakes. Pagamintas žvakes galės susipakuoti į paruoštas pakuotes su Tytuvėnų miestelio simbolika. Medžiagos, kurios naudojamos darbo procese: parafinas, dažų rinkinys, knatas, formelės, popierius pakuotei, peiliukai, žirklės, grafikos dažai Tytuvėnų ženklo atspaudui ant pakuotės atlikti, volelis, natūralaus pluošto dekoratyvinės juostelės pakuotei surišti.

DEKORO ELEMENTŲ IŠ ŠVEDIŠKO POPIERIAUS GAMYBA. Dalyvių skaičius – 15 asmenų. Programos trukmė-2 val.

Darbo pradžioje dalyviai supažindinami su popieriaus dirbinių įvairove. Tuomet profesionali vadovė supažindina su darbo technika ir darbui reikalingomis priemonėmis. Medžiagos, kurios naudojamos darbo procese: švediškas popierius, žirklės, vielutė, dekoratyvūs  priedai, klijai, teptukai.

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas